Digitalizacja i indeksacja dokumentów

Opublikowano w Zarządzanie informacją

Procesowanie dokumentu w systemie workflow wymaga, aby był on w postaci elektronicznej. Pomimo postępującej cyfryzacji nadal przeważająca część dokumentacji dostarczana jest do firmy w postaci papierowej (faktury, pisma, oferty, umowy, wezwania, oświadczenia itp.).

Przekształcenie dokumentu papierowego na jego postać elektroniczną oraz zapewnienie właściwej jakości obrazu przy jednoczesnej optymalizacji rozmiaru dokumentu jest kluczowym elementem w projektowanych i dostarczanych rozwiązaniach z zakresu obiegu i archiwizacji dokumentów.

Kolejnym kluczowym elementem jest indeksacja dokumentu. Indeksacja to proces wprowadzenia parametrów opisujących dokument, po których będzie możliwe jego wyszukanie. Indeksy mogą być wprowadzane ręcznie lub półautomatycznie po przeprowadzeniu operacji rozpoznawanie tekstu (OCR) lub całkowicie automatycznie poprzez zastosowanie zaawansowanych metod ‘text mining’u.
W ramach projektu zapewniamy

  • Opracowanie koncepcji digitalizacji oraz propozycję sprzętową (skanery, drukarki kodów kreskowych)
  • Autorskie oprogramowanie SOFTEX SCAN do cyfrowej obróbki obrazu dokumentu 
  • Oprogramowanie do automatycznego odczytywania danych np. z faktur, paragonów i innych dokumentów bez konieczności przygotowywania szablonów tych dokumentów, Softex Scan Manager. ! NOWOŚĆ !
  • Opracowanie i wdrożenie odpowiednich interfejsów do umieszczenia pliku dokumentów i jego opisu (indeksów) w Państwa systemach informatycznych lub dostarczanych przez nas systemach obiegu dokumentów i archiwizacji.