Drukarki SP40 PLUS

Opublikowano w Drukarki igłowe

Nowa, specjalizowana drukarka do wydruku nietypowych dokumentów (Karty pojazdu, Prawo wykonywania zawodu, teczki akt sądowych i komorniczych)

Drukarka SP40 Plus
firmy Compuprint, największego europejskiego producenta drukarek igłowych ‘office duty’, sprawdziła się jako unikalne rozwiązanie tego problemu. Dzięki płaskiej tacy podawania dokumentów, autopozycjonowaniu dokumentów i  możliwości druku na mediach o grubości do 2 mm drukarka ta bez problemu radzi sobie nawet z najmniej starannym podawaniem formularza.

 

Procedura druku sprowadza się do paru prostych czynności. Operator kładzie na tacy dokument, który jest automatycznie wciągany. Podczas ładowania pustego dokumentu następuje automatyczne sprawdzenie grubości, pozycjonowanie w poziomie i pionie („zgranie” pól do druku tekstu w założonym miejscu z bardzo dużą powtarzalnością). Z komputera normalnie wysyłane są dane do wydruku, separowane na poszczególne pola, a urządzenie drukuje dokument i wycofuje go na front drukarki.

Autopozycjonowanie formularza eliminuje niedokładności popełniane przez operatora i oszczędza czas potrzebny na dokładne i żmudne  układanie dokumentu przed wydrukiem. Dzięki temu mamy gwarancję estetycznego wyglądu dokumentu.


Jakość wydruku

Compuprint SP40 Plus jest drukarką posiadającą precyzyjną głowicę 24-igłową co powoduje, iż wydruki są najwyższej  jakości. Widoczne jest to przy drukowaniu małą czcionką, przy wydrukach graficznych, drukowaniu znakami narodowymi i skalowanymi fontami  Windows. Przy czym system transportu papieru jest na tyle precyzyjny, że próba powtórnego wydruku na tym samym nośniku zawsze trafi z drukiem dokładnie w to samo miejsce!


Koszty eksploatacji

Koszty eksploatacji drukarki SP40 Plus są wyjątkowo niskie. Wynika to z długiej żywotności głowicy Compuprinta (ponad 400 mln znaków) oraz dużej trwałości taśmy barwiącej, niespotykanej w urządzeniach biurowych. Podczas typowej eksploatacji głowica drukująca w urządzeniu Compuprint SP40 Plus będzie nienagannie pracować przez okres ponad czterech lat.

Działania producenta są skierowane ku konstrukcji oszczędzającej energię i materiały. Compuprint posiada rekomendację Blue Angel za produkcję artykułów zgodnych  z normami i obejmującymi w etapie projektowania działania ekologiczne.
Niskie zużycie materiałów, długa żywotność (niewielka ilość serwisowanych elementów), niskie pobory prądu, łatwość demontażu i recyclingu sprawiają, iż produkty Compuprinta są produktami ekologicznymi.


Set up – Czytnik optyczny

Procedura  ustawiania parametrów drukarki (set up) poprzez czytnik optyczny, jest unikatowym rozwiązaniem na rynku. Użytkownicy, partnerzy handlowi, serwisanci oraz integratorzy systemów oceniają bardzo wysoko to rozwiązanie. Wysoko oceniane przez serwis z racji łatwości i identyczności konfiguracji w obrębie jednego przedsiębiorstwa (jeden arkusz z zamalowanymi kratkami ustawień). System ten pozwala uniknąć wielu błędów, zminimalizować koszty (formularz z ustawieniem można wysłać Faxem), oszczędza czas i pieniądze poświęcone na kłopotliwe dojazdy. Jednocześnie system ten pozwala w łatwy sposób personalizować ustawienia drukarki dla pracowników (każdy posiada indywidualny arkusz z „set upem”), cała procedura zmiany ustawień polega na włożeniu arkusza do drukarki.


pobierz pdf